Krakowski Festiwal Żydowskiego Teatru 2019 – edycja „א.” ( alef – czyli pierwsza)

Serdecznie Zapraszamy na inauguracyjną edycję
Krakowskiego Festiwalu Żydowskiego Teatru
    – edycja א. (czyli pierwsza)
.

www.jewistheatrefestival.pl

Bilety można kupić także klikając przycisk „kup bilet” poniżej. ZAPRASZAMY!

 

ODSŁONA LATO-JESIEŃ (Lato-Jesień 2019):

szczegóły na www.jewishtheatrefestival.pl

 

ODSŁONA WIOSENNA (Wiosna 2019):

Nigdy Nie Kończ w Moll

Tytuł oryginalny: „Don’t End it On a Minor Chord”

[English below]
Znana pianistka i aktorka Marina Kantor (Praga), zabierze publiczność w podróż muzyczną. Podobnie jak portugalska forteca – miasto Mazagan przepłynęła przez trzy oceany, z Maroka do Brazylii, żydowska melodia podróżowała w czasie i przestrzeni, przez różne kultury i gatunki muzyczne. “Co łączy muzykę Bedricha Smetany ze starożytnym śpiewem (pijutem) żydowskim lub z polską pieśnią wojskową? To zabawna i poetyczna, dramatyczna i nawet “detektywistyczna” opowieść o powstaniu Izraelskiego hymnu Hatikwa.


Well-known pianist and actress Marina Kantor (Prague), will take the audience on a musical journey. Like the Portuguese fortress – the city of Mazagan which crossed three oceans, from Morocco to Brazil – the Jewish melody traveled in time and space, through different cultures and musical genres. „What connects Bedrich Smetana’s music with an ancient Jewish song (piyyut) or with a Polish military song? It is a funny and poetic, dramatic and even „detective” story about the creation of the Israeli National Anthem „Hatikvah”.

One-woman piano-talk-show:

with the piano and the audience talks: Marina Kantor

JĘZYK: angielski z polskimi napisami.

IN ENGLISH WITH POLISH SUBTITLES

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU BILETÓW

Bilet Normalny: 55 PLN
Bilet Studencki/Seniorski: 45 PLN

 

 

Konik Kazimierski

„Konik Kazimierski” Muzyczny spektakl Teatru Żydowskiego w Krakowie – Teatru Midraszowego, zrealizowany we współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w roku 2018, z okazji dorocznego pochodu Lajkonika. Pokazany został w czerwcu 2018 roku na krakowskim rynku i przed Synagoga Starą, na ulicy Szerokiej, pod nazwą „Tajemniczy Konik z Kazimierza”. Zawiera historyczną treść o przenikaniu się kultur, ze szczególnym uwzględnieniem motywów purimowych (święta Purim) w ludowej tradycji Krakowa.

Bilet Normalny: 55 PLN
Bilet Studencki/Seniorski: 45 PLN

 

 

 

„Mazagan. Miasto”

Spektakl zrealizowany w grudniu 2018 roku przez Teatr Żydowski w Krakowie na podstawie niezwykłego współczesnego dramatu Beniamina M. Bukowskiego zainspirowanego opowieścią o średniowiecznej portugalskiej fortecy, która przypłynęła trzy oceany. Spektakl porusza pojęcia domu i tożsamości,  zniszczenia i budowy, pustki i obecności. 

Marcowe Spektakle juz sie odbyły. Następne pokazy w edycji letniej i jesiennej.

„Zipserim”

Spektakl z muzyką w roli głównej. Na deskach sceny słowacki MOJŠE BAND – laureaci najbardziej prestiżowego w świecie muzyki żydowskiej festiwalu w Amsterdamie (20th International Jewish Music Festival, Amsterdam, 2017). Muzyka Żydów na Spiszu w wieku XVII, w czasach Stanisława Lubomirskiego, kiedy Spisz był ściśle związany z Krakowem. Poszukujący, nieograniczony do sztywnych ram „klezmer” zespół zabierze krakowską publiczność w muzyczno-historyczną podróż pełną tęsknoty, ale również wybornego humoru.

Marcowy spektakl już się odbył

Odsłona letnia i jesienna – program i bilety będa dostępne wkrótce.